UNIQA - extraliga 22. kolo, so 13. 2. 2021, 17:00

3:1

Black Volley Beskydy

((21:25, 25:17, 25:16, 25:20)

Sestava

Domácí: Beer Marek, Bartůněk Luboš, Bornemann Lars, Tibitanzl Martin, Kobolka Ivo, Parraguirre Vicente, libero Kořínek Jiří. Střídali: Kasan Jan, Lank Matouš, Vodvárka Jan

Hosté: August Matthew, Dolgopolov Dmytro, Mečiar Marek, Čechmánek Michal, Romanutti Bruno, Krysiak Maciej, libero Moník Milan. Střídali: Benda Jiří, Pospíšil Jan, Mišek Tomáš

Popis utkání

Domácí na úvod utkání působí nervózně a nekoncentrovaně. Hosté dobře podávají a ujímají se vedení 1:4, následuje první oddechový čas trenéra Vašiny. Ústí se poté trochu uklidní, vyrovná na 6:6 a začne přetahovaná o body až do stavu 14:12, kdy domácí nakumulují nevynucené chyby v útoku a Beskydy bodově odskakují na 14:19. Druhý oddechový čas a střídání domácím nepomohou. Toto vedení si hosté nenechají vzít a set dohrají kvalitním útokem bez problémů.

I v druhém setu domácí nenacházejí herní pohodu. Hosté kvalitně podávají i dobře brání na bloku. Udržují si od začátku setu dvoubodové vedení až do stavu 13:15, kdy na podání přichází domácí Lars Bornemann a málo vídanou sérií deseti superpodání přivodí obrat ve vývoji utkání. Nasází soupeři pět přímých es a rozhodí útok hostů. Posune tak domácí do vedení 23:15 a o vítězi v setu je rozhodnuto.

V dalším setu již iniciativu přebírají uklidnění domácí. Začíná být znatelná herní pohoda na straně Ústí. Beskydy dělají ztráty na druhý, třetí pokus a tím umožní domácím postupně navyšovat vedení. K rozdílovému hráči utkání Bornemannovi se přidává i Kobolka na servisu a Parraguirre v útoku. Kvalitní útočnou hrou získá Ústí vedení 13:7, které udrží do koncovky setu a o zisku setu není pochyb.

I čtvrtý set je v režii domácího servisu. Opět Bornemann posune Ústí do rozhodujícího vedení 12:6. Trenér hostů má již vybrány oba oddechové časy, ale zvrat to nepřivodí. Dobře hrající domácí si již nenechají výrazněji zkomplikovat cestu za ziskem tří bodů, další průběh setu mají pod kontrolou. Přes drobnější zaváhání za stavu 21:17, kdy si domácí trenér bere při podání Dolgopolova první oddechový čas, již Ústí nezaváhá, bezchybným útokem dotáhne set do pohodové koncovky 24:17 a využívá hned první mečbol.

Vyjádření k utkání

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Jsem strašně rád za výhru. Byl to pro nás důležitý zápas. Chci poděkovat Larsovi Bornemannovi, který nás svým výkonem nastartoval ke skvělému výkonu.“

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Máme všichni obrovskou radost. Málokdy vyzdvihuji jednotlivce, ovšem dnes udělám výjimku a smekám před Larsem, který nás bezchybným výkonem na podání ve druhém setu nastartoval k vítězství.“

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Do půlky druhého setu to byl krásný zápas z obou stran. Pak přišla první série domácích na servisu a to je zvedlo. Od té doby hráli lepší, odvážnější volejbal a zaslouženě vyhráli. My jsme také nepředvedli špatný volejbal, ale Ústí bylo lepší. Teď nás čeká pohár a předkolo play-off.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Do stavu 14:16 druhého setu jsme byli lepším týmem. Plnili jsme to, co jsme si řekli. Ústí hrálo to, na co jsme se připravovali. Pak přišel na servis Bornemann a ze zápasu jsme odešli. Gratuluji domácím k vítězství a postupu do play-off. My se musíme vyvarovat tomu, že uděláme 1 bod ze 12 sideautů. Takhle zápas nevyhrajem.“