UNIQA - extraliga 25. kolo, so 18. 2. 2023, 19:30

Poslední domácí utkání základní části UNIQA extraligy

Ačkoliv se dlouhodobá část UNIQA extraligy mužů blíží do finále, je o co hrát. Domácí Black Volley Beskydy stále živí naději na předkolo play-off, což v souvislosti s ne úplně oslnivými kladenskými výsledky posledních kol dávalo naději na parádní volejbalovou bitvu. Avšak Orli z Kladna tentokrát nedali těm beskydským moc šancí a po dobrém výkonu zvítězili 3:0.

Black Volley Beskydy

0:3

Kladno volejbal cz

(21/25 20/25 22/25)

Počet diváků: 180

Sestava

Domácí: Olmedo, Provazník, Koloušek, Guimaraes, Komorowski, Benda, libero Struška. Střídali: Fabikovič, Malík, Danylov

Hosté: van Solkema, Kraffer, Andersen, Hýský, Sepännen, Kyjanica, libera Kunc, Čmeľ. Střídal: Špulák

Popis utkání

Úvodní kladenský náskok se začal klubat po dělovém Hýského servisu. Domácí Beskydy však nedopustily větší únik svého soupeře a vzápětí srovnávají na 10:10. Ve střední části setu pokračovala přetahovaná o každý bod. První oddechový čas domácích přichází při dalším breakovém úniku, který Kladno získalo díky úspěšnému útoku Hýského a vzápětí Bendově smeči z „pajpu“ do zámezí. Následuje stejný útok hostí, avšak úspěšný a Kladno vede 19:16. Když Andersen přidává eso, bere si domácí trenér Provazník další oddechový čas. V koncovce setu ještě domácí dělovými útoky Komorowského a Bendy korigují skóre, set ale získává Kladno poměrem 25:21.

Druhý set se začal lámat při podání kladenského Kyjanicy, kdy se hosté ujímají vedení 10:7 a postupně i přes beskydské ztrátování přidávají bod po bodu. Hostující nahrávač van Solkema měl díky kvalitnějšímu příjmu svých spoluhráčů jednodušší práci při distribuci nahrávek a domácí obrana to tím pádem měla složitější. Trenér Beskyd se střídáním Fabikoviče za Kolouška ještě snažil změnit vývoj setu. Fabikovič svůj první útok proměňuje v bod, ale vzápětí úspěšně útočí Kladno, bere si podání zpět a dotahuje set do vítězného konce.

První bod získává pro svůj tým tvrdým útokem středem domácí Guimaraes a předznamenává úspěšný vstup Beskyd do třetího setu. Při servisu dnes výborně podávajícího Hýského se však karta obrací a za stavu 5:7 přichází první domácí timeout. Snížení na rozdíl jediného bodu pak přichází díky Kolouškově esu. Po Krafferově úspěšném útoku proti beskydskému dvojbloku Olmedo-Provazník přichází další domácí oddechový čas a vzápětí střídání. Nastupuje opět Fabikovič a nově také Danylov. V závěru Hýský kazí servis a dává ještě domácím šanci na vyrovnání. Bohužel servis kazí i Benda, a tak i třetí set získává Kladno poměrem 25:22.

Vyjádření k utkání

Matěj Koloušek (kapitán Black Volley Beskydy): „Gratuluju soupeřům, předvedli mnohem lepší hru než my. Mám pocit, že dneska jsme nehráli odvážně, spíš hodně zbrkle. Teď nás čeká nejdůležitější zápas v Benátkách.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Kladno nám dneska moc šancí nedalo. Hráli dobře, a když už jsme nějakou příležitost dostali, tak jsme zbytečně spěchali a nedokázali ji využít. Gratulace Kladnu k zaslouženému vítězství. My teď musíme popřemýšlet, co musíme změnit, abychom uspěli v posledním zápase.“

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Jsem rád, že jsme tenhle zápas zvládli za tři body. Po dlouhé cestě a ještě navíc s různými zraněními a nemocemi, které nás provázely celý týden, jsme v té sestavě, v jaké jsme byli, zvládli se zkoncentrovat a hrát to, co jsme potřebovali, volejbal, který umíme a vyhráli jsme 3:0.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „My se trápíme zdravotně, máme několik hráčů mimo, a i tady v tom zápase hráli kluci, kteří by normálně potřebovali odpočinek. Takže za hladké vítězství a tři body jsme supr rádi.“