Extraliga mužů 2. kolo, so 21. 10. 2023, 19:30

Zahájili jsme extraligovou sezonu na výbornou

Ačkoliv je těžké před prvním zápasem sezóny predikovat úroveň jednotlivých týmů, pro Beskydy byla Příbram předpokládaným velkým a vyrovnaným soupeřem. A úvodní domácí zápas potvrdil toto očekávání. Beskydy možná trochu zaskočily svého soupeře kvalitním a houževnatým výkonem a po zásluze dnes berou tři body.

Black Volley Beskydy

3:1

VK Trox Příbram

(25:19, 25:18, 23:25, 25:23)

Počet diváků: 215

Sestava

Domácí: Mišek, Koloušek, Guimaraes, Perry, Benda, Danylov, libero Ptáček. Střídali: Krejčíček, klimeš, Hilšer

Hosté: Rosenbaum, Ureš, Šábrt, Tevkun, Lyzanets, Benitez, libero Verasio. Střídali: Ureš, Toth, Toman.

Popis utkání

Hned od úvodních míčů byl k vidění bojovný a pohledný volejbal. Domácí však přeci jen působili o něco živějším dojmem a předvedli téměř bezchybnou hru. Trenér hostí Vašina postupně využil obou timeoutů (za stavu 5:8 a posléze 10:14), vystřídal Totha za Beniteze, ale nic z toho nezastavilo výborně rozehrané domácí mladíky, kteří v prvním setu vítězí 25:19.

Ve druhém setu se hra v úvodu setu vyrovnala a hosté se poprvé v zápase dostávají do vedení 4:3 a to při Šábrtově podání na což reaguje beskydský univerzál Perry nekompromisním útokem. Domácí se postupně dostávají do své herní pohody z prvního setu a při Kolouškově skvělé sérii na podání obracejí vývoj setu. Hostující trenér opět postupně přerušuje hru oddechovými časy. Po prvním za stavu 9:10 přidává Koloušek další eso, vzápětí Beskydy úspěšné v obraně a přichází druhý timeout hostí. Ti však už nedokázali až do konce setu najít recept na dnes skvěle hrající domácí tým a prohrávají i druhý set poměrem 18:25.

S vidinou poslední šance na zvrat v zápase vstoupili do třetího setu výrazně lépe hosté a donutili domácího trenéra Provazníka přerušit hru za nepříznivého stavu 4:7. Poté se domácí herně zvedli a začala krásná volejbalová bitva. Příbram se opírala zejména o útoky Tevkuna, proti kterým nemohli domácí v celém zápase najít úspěšnou obranu. Za stavu 20:23 domácí podruhé přerušují hru, ale již to nestačí a Příbram vítězí a snižuje na 1:2.

S velkou chutí po dalším vítězství pokračují hosté i ve čtvrté sadě. Až opět dnes skvěle podávající Koloušek esem srovnává stav na 10:10. Oba nahrávači dirigují svůj tým skvěle, oba týmy předvádí výborný volejbal s pestrou hrou. V závěru setu se strhla doslova nervy drásající bitva, kdy nejdřív po breakovém vedení sáhli při Miškově podání domácí, vzápětí pak při Rosenbaumově zase hosté. V koncovce měli víc odvahy a pevnější nervy domácí. Danylovův nekompromisní blok znamená pro domácí první tři letošní extraligové body do tabulky.

Autor: Alice Zemanová, Foto: Pavel Netolička

Vyjádření k utkání

Marek Perry (kapitán Black Volley Beskydy): „Řekl bych, že dnes jsme první dva sety hráli úplně bez chyb. Ve třetím setu nám trochu ujel start, ale bojovností jsme to pak dotáhli. Škoda že nám to nakonec uniklo. Ve čtvrtém setu jsme pak do toho už fakt museli rvát a jsem rád, že nám to vyšlo hned takhle od startu“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „. Jsme hrozně rádi, že jsme zahájili sezónu vítězstvím za tři body. Co mě příjemně překvapilo byla úroveň zápasu. Příbram dala do kupy úplně jiný tým než vloni a myslím si, že i výrazně lepší. Hrála velice dobře, slušný servis, dobře v obraně v poli. Nám se podařilo trpělivě ztrátovat a počkali jsme si na příležitosti, které byly. Dokázali jsme zapojit pár hráčů z lavičky, myslím si, že tým na první zápas fungoval a já doufám, že to tak půjde dál.

Daniel Rosenbaum (kapitán VK trox Příbram): „Zápas jsme začali hodně nervózně, nehráli jsme dobře, nemohli jsme se chytit na podání ani na příjmu. Postupně jsme od třetího setu hru stabilizovali, ale domácí hráli dobře. Gratuluju jim k vítězství. Koncovku jsme možná nezvládli malinko takticky, ale teď už se musíme soustředit na další utkání ve středu s Varama.“

Luboš Vašina (trenér VK Trox Příbram): „Domácí byli odvážnější. Je škoda, že jsme si neodehráli v koncovce čtvrtého setu ten jeden balón, protože si myslím, že jsme ho měli na ruce a tiebreak by byl zajímavý. V každém případě 3:1 pro Beskydy a je to určitě za odvahu.“