Extraliga mužů 10. kolo, čt 7. 12. 2023, 17:30

3:2

Black Volley Beskydy

(27:25, 14:25, 25:21, 21:25, 15)

Sestava

Domácí: Čechmánek, Římal, Boyanov, Pražák, Truong, Kozak, libero Viceník. Střídali: Toman, Gálík, Žák, Šulc

Hosté: Mišek, Koloušek, Guimaraes, Perry, Benda, Danylov, libero Krejčíček. Střídali: Klimeš, Sztolarik, Hilšer, Přibyl

Popis utkání

V prvním setu domácí hráči Fatry na soupeře vlítli bez respektu a rychle získali náskok díky zvýšené agresivitě na podání 4:1. Tento náskok si udržovali až do stavu 18:16. To se nelíbilo trenéru Sklenářovi a požádal o první oddech v tomto setu. Hosté však byli v laufu a za stavu 22:23 vyčerpala lavička Fatry oba oddechové časy. Beskydy si vypracovaly dva setboly, 22:24. Pak zaúřadoval zkušený Čechmánek, odvrátil dva setboly a za stavu 25:24 donutil hostujícího trenéra Provazníka k prvnímu time. Set nakonec ukončil Římal esem z podání.

Druhý set hostující tým zatlačil domácí Fatru do defenzivy a to i přes snahu trenéra Sklenáře, zastavit ofenzivu hráčů Beskyd výměnou smečaře Boyanova za Tomana, se to nepodařilo. Set ukončil hostující Guiamaraes nechytatelným útokem.

Ve třetím setu hráči Fatry zvýšili agresivitu na podání a to se vyplatilo. Drželi hosty v defenzivě a i přes dva oddechové časy lavičky Beskyd si udržovali bezpečný náskok. Do koncovky šli domácí s náskokem tří bodů, vypracovali si čtyři setboly a hned první proměnil Čechmánek blokem.

Čtvrtý set domácí hráči rozehráli výborně. Do poloviny setu si udržovali mírné vedení, až do stavu 16:16. Hosté se uklidnili, díky Kolouškovi si vypracovali tři setboly a hned první proměnili úspěšným útokem Bendy.

Pátý set rozehrály Beskydy výborně a rychle vedly (1:5). Po time se domácí vrátili do hry a změna stran proběhla už za jejich vedení 8:7. Následně domácí hráči koncovku ovládli, měli tři mečboly a hned první proměnil Římal esem z podání.

Autor: Ivan Dostál

Vyjádření k utkání

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Dneska velmi vyrovnané utkání, v každém setu rozhodnulo pár chyb, takže jsme rádi za vítězství."

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín): „Celý zápas byl jako na houpačce, oba týmy se předháněly, kdo bude agresivnější na podání, což se ukázalo, že je znovu klíčová zbraň všech týmů v celé lize a jsem rád, že nakonec jsme šťastnější a že to nebylo jenom díky podání, ale především celým týmovým pojetím naší hry."

Marek Perry (kapitán Black Volley Beskydy): „Gratuluji soupeřům k vítězství. Myslím, že štěstí bylo dnes na jejich straně, zvláště v pátém setu.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Celý zápas byl jako na houpačce, bylo to o tom, kdo dá lepší servis a kdo to ustojí. Musím říct, že dnes byl Zlín na servisu o něco lepší, na druhou stranu třeba v prvním setu o něco šťastnější. Bohužel neustáli jsme ten tlak a nehráli jsme celý zápas stejně a ty výpadky nás podle mne stáli vítězství.“