Extraliga mužů 21. kolo, čt 15. 2. 2024, 17:00

3:0

Black Volley Beskydy

(25:18, 25:22, 25:21)

Sestava

Domácí: Ivan Pliasteskyi, Matouš Lank, Navreet Singh Suhan, Ivo Hulpach, Tomáš Hýský, Ronald Martinez, libero Jiří Kořínek. Střídal: Martin Fišer

Hosté: Denys Danylov, Tomáš Mišek, Matěj Koloušek, Allan Goncalves, Marek Perry, Jiří Benda, libera Jakub Krejčíček, Štěpán Míček. Střídali: Antonín Klimeš, Martin Hilšer, Jakub Sztolarik, Jakub Malík, Marek Mečiar

Popis utkání

Přestože z prvního bodu v zápase se radují hosté po chytré ulívce na druhou přes nahrávače Miška, zbytek setu je v režii domácích. Ti si postupně bodují náskok ve střední pasáži hry a po bloku Hýského a bojovné hře domácího SKV si jde pro vedení tým v modrožlutém.

Druhý set nezačíná pro domácí nejšťastněji. Koloušek předvádí dvě esa a Beskydy vedou 1:4. Domácí ale postupně stahují. Srovnáno je po bloku Ronald, 6:6. Hra je atraktivní a vyrovnaná, ale než dojde do koncovky, Ivo Hulpach skládá, co se dá a vytváří polštář do konce setu, který již domácí nehodlají promarnit. Druhé dějství ukončuje Matouš Lank útokem na zem a SKV má jistotu jednoho bodu.

Domácí ale chtějí víc! Do posledního setu se vrhají se vší vervou a o třech bodech již není pochyb. Dvě chybičky před koncovkou sice nutí brát trenéra Žabu timeout, ale koncovku si domácí hlídají. Celé utkání ukončuje Tomáš Hýský z hlavního kůlu a Ústečtí se mohou začít radovat.

Autor: Chat GPT, Marek Beer, foto Jana Zlámalová

Vyjádření k utkání

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Z naší strany pod kontrolou zápas. Musím pochválit kluky na servisu a na obraně na síti. Nedostávali jsme moc es a Beskydy jsme k ničemu nepustili. Za mě jasný tři body pro nás, díky celému týmu.“

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): „Dneska od všech hráčů výborný výkon. Asi jsem nezažil, aby tým končil s úspěšností 75% na útoku a s jedenácti blokama k tomu. Soupeř to měl hodně těžké. Jsem moc rád za tohle vítězství.”

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „Gratulace domácím. Aniž bych snižoval jejich výkon, stačil jim dát krátký servis a bylo po zápase. My jsme asi ještě na sedačkách v autě. Nemám k tomu moc co říct. Omlouvám se fanouškům a doufám, že to příště bude lepší.“