3. kolo, so 9. 10. 2021, 17:00

První domácí utkání vítězně !

Stejně jako v loňské sezóně zahájil tým Black Volley Beskydy svá domácí představení proti tradičnímu rivalovi ze sousední Ostravy. Vloni odešli hosté poraženi a letos se scénář opakoval. Oba dva celky si tak ve vzájemné bilanci drží domácí neporazitelnost

Black Volley Beskydy

3:2

VK Ostrava

(25:23, 33:35, 20:25, 15:12)

Počet diváků: 280

Sestava

Domácí: Provazník, Mečiar, McLain, Prokůpek, Motyčka, Muroň, libero Jelen Střídali: Benda

Hosté: Fořt, Kotas, Dvořák, Jarosinski, Polynski, Jambor, libero Sobczak Střídali: Vancl, Závodský, Vašíček, Bauman

Popis utkání

Vstup do zápasu se lépe povedl domácím. Zejména na útoku, který drželi smečaři Mečiar s Motyčkou, byli úspěšnější, na což reagoval trenér hostí střídáním nahrávače a za stavu 10:17 nahradil Jambora Vašíček. Ale ani to nepomohlo a Black Volley v relativním poklidu čtyřbodového náskoku dotáhl set do vítězného konce.

Od začátku druhého setu bylo jasné, že se hosté nechtějí jen tak vzdát. Zlepšení na útoku zejména univerzála Dvořáka zapříčinilo, že si trenér domácích Salon vzal první timeout již za nepříznivého stavu 5:8. Po něm kapitán Motyčka úspěšně ztrátuje, následuje blok Mečiara a po chybě ostravských hráčů je stav srovnán. A od toho okamžiku se rozhořela velká volejbalová bitva. Domácí neuměli využít ani jeden ze setbolů, které jim nabídli hosté díky sérii zkažených podání a nakonec tedy Ostrava vítězí v poměru 35:33.

I třetí set začali lépe hosté. Za Black Volley nastoupil do třetího setu namísto Prokůpka nováček Benda, který hned od počátku dělal soupeři problémy svým kvalitním servisem.ve střední části setu se odehrála mimořádně dlouhá a dramatická výměna s mnoha fantastickými zákroky v poli na obou stranách, která skončila šťastně pro hosty. To jakoby poznamenalo koncentraci domácích, kteří začali chybovat zejména na příjmu, čehož Ostrava využila a nenechal si již vzít vítězství v setu.

Od začátku čtvrtého setu se ujali až pětibodového vedení domácí. Velkou měrou k tomu přispěli zejména skvěle hrající Mečiar na útoku a Benda na podání. Za nepříznivého stavu 13:20 se do sestavy vrátil Fořt, kterého střídal Závodský, ale ani to nepomohlo. V této fázi zápasu se hosté mohli spolehnout zejména na Vancla, jehož kvalitní servis přiměl domácího trenéra k přerušení setu tiebreakem. Ale Beskydy již set dohráli koncentrovaně a Mečiarův vytlučený blok znamenal srovnání zápasu na 2:2.

V dramatickém tie-breaku, kdy se skóre přelévalo bod po bodu, mohli diváci sledovat velmi pohledný volejbal. Změna stran proběhla za těsného vedení Beskyd 8:7. V koncovce přišlo ke slovu opět Bendovo skvělé podání. Po jeho esu chtěl ještě trenér Vlkolinský zastavit rozjeté domácí, které v koncovce hnali i skvělí fanoušci, tiebreakem, ale to se nepodařilo a Beskydy tak vyhráli svůj první zápas v nové sezóně.

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Jsme rádi, že jsme na prvním domácím utkání získali cenné dva body. Bylo to hodně těžké, občas jsme měli nevyrovnané pasáže, kdy soupeř například zatlačil servisem, ale jsem rád, že fanoušci přišli a dotáhli to s náma až do vítězného konce“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Užil jsem si první vítězství v nové sezóně. Asi můžu jít s klukama slavit, protože jsem byl s nima v týmu i jako hráč, takže budou asi koukat, když budu s nima večer na pivu. Ale vážně jsem moc rád, že jsme vyhráli, a že jsme ukázali divákům pěknou hru, takže jsem spokojený.“

Tomáš Jambor (kapitán VK Ostrava): „Gratuluju domácím, byla to bitva. Já si myslím, že rozhodl čtvrtý set, kdy jsme neustáli výrazně zlepšené podání domácích. Vyhráli čtvrtý set a v laufu šli do tie-breaku. Gratuluju.“

Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Myslím si, že to byl bojovný zápas. Moc mě to netěší, prohráli jsme, ale ty mikrobody, které měly Beskydy navrch, byly oprávněné. Myslím, že v každé činnosti měli trošku navrch. Jak na podání, na přihrávce i na počtu dosažených bloků a úspěšnosti útočných úderů. Když to shrnu dohromady, tak vždy o malý kousek byli v celkové statistice lepší, a proto zaslouženě vyhráli.“