15. kolo, po 17. 1. 2022, 17:00

Výhra nad Kladnem před televizními kamerami

Ze souboje orlů z Beskyd a z Kladna vyšli oproti očekávání vítězně ti severomoravští. Před televizními kamerami byl k vidění pohledný a bojovný volejbal se správnou tie-breakovou koncovkou, kterou zvládl lépe papírově slabší tým Black Volley Beskydy.

Black Volley Beskydy

3:2

Kladno volejbal cz

(25:23, 14:25, 16:25, 25:23, 15)

Sestava

Domácí: Koloušek, McLain, Provazník, Motyčka, Muroň, Perry, libero Jelen Střídali: Mišek, Benda, Kristian, Prokůpek

Hosté: Špulák, Van Solkema, Seppänen, Kyjanica, Hancock, Kraffer, libero Kunc Střídali: Platacs,

Popis utkání

Ze souboje orlů z Beskyd a z Kladna vyšli oproti očekávání vítězně ti severomoravští. Před televizními kamerami byl k vidění pohledný a bojovný volejbal se správnou tie-breakovou koncovkou, kterou zvládl lépe papírově slabší tým Black Volley Beskydy.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté, ale domácí se nedali a vzápětí srovnali skóre na 6:6, když Kladnu nepomohlo první jestřábí oko zápasu. Domácí smečaři to neměli vůbec jednoduché proti kvalitní obraně nad sítí, díky které se Kladno dostalo do vedení 11:7, na což domácí trenér Salon reaguje oddechovým časem. Ten byl pro něj úspěšný, hostující Kraffer vzápětí kazí svůj servis a naopak domácí Perry svým kvalitním servisem vybídl spoluhráče McLainea k tvrdému útoku po nepřesném příjmu Kladna. A hned vzápětí dalším útokem středem Black Volley srovnává na 11:11. Za stavu 13:12 se nešťastně zranil hostující Hancock, kterého však více než plnohodnotně nahradil Platacs. V dramatické koncovce se do vedení dostávají poprvé domácí. Nepříznivý vývoj se ještě hostující trenér snažil zvrátit tiem-outem, ale to mu nevyšlo a Perry tvrdým útokem zvyšuje na 22:20. Po fantasticky sehrané koncovce vítězí Beskydy 25:23.

Povzbuzeni vítězstvím se domácí pustili do druhého setu opět s vervou, která jim však vydržela pouze v úvodní části setu. Na obou stranách bylo k vidění jak mnoho pěkných zákroků v poli, tak také velké množství pokažených servisů. Domácím na útoku i ve druhém setu několikrát pomohl úspěšnou úlivkou nahrávač Provazník. Po nedorozumění mezi Motyčkou a Jelenem na příjmu odskočili hosté o dva body. Při podání kladenského Platacse pak až na rozdíl čtyř bodů, což domácí trenér zastavil oddechovým časem. Následovala však další nedorozumění v mezihře domácího týmu a Kladno zvyšuje na 15:9. Zbytek setu i přes dvoustřídání domácího nahrávače a univerzála dohrálo Kladno v relativní pohodě.

Do třetího setu vstoupili výrazně lépe hosté. Skóre začínalo již chvilkama vypadat až hrozivě. Ovšem na podání se dostal domácí Perry a rázem bylo z 3:11 8:11. Skvělými útoky se opět blýsknul střídající kladenský Platacs, který tak pomohl s dalším únikem hostí na 17:11. Po oddechovém čase domácího trenéra Salona se středem neprosazuje domácí Kristian. Trenér Salon střídá nahrávače, ale ani to nepomohlo ke zvratu ve vývoji setu a Beskyd prohrávají již 1:2.

Domácí ale nehodlali složit zbraně a do dalšího setu nastoupili v základní sestavě dva mladíčci a domácí odchovanci Benda a Mišek, což se hned od úvodních výměn ukázalo jako šťastný tah. Vše šlo domácím dobře do chvíle, než na podání opět přišel dnes skvěle hrající Platacs. Následoval opět tlak domácích mladíků, který zastavil zase až Platacs. V nervy drásající koncovce kazí kladenský Špulák podání, domácí Benda odpovídá dělovou ránou a odvážně a s chutí hrající Beskydy vítězí 25:23.

Úvodní Bendův útok v tie-breaku byl sice jen do anténky, avšak vzápětí Perry nekompromisně srovnává na 1:1. Ve volejbalové bitvě, ve které se skóre přelévalo po bodu na obě strany, se strany otáčely za stavu 8:7 pro Kladno. Po změně stran srovnává Benda útokem z velké výšky na 8:8. A bojuje se dál. Beskydy se při Bendově podání ujímají vedení 12:10. Následně po nešťatné chybě na útoku srovnáno na 12:12. Po oddechovém čase domácích na podání Seppänen, domácí těžce zpracovávají, ale Koloušek z těžké nahrávky 13:12. Poslední míč zápasu sice ještě hostující trenér reklamoval, ale jestřábí oko dalo za pravdu domácím, kteří zaslouženě vítězí 3:2.

Autor: Alice Zemanová, foto: Jan Smekal

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Konečně se nám povedlo urvat body, a byť jsou „jenom“ dva, tak pro nás je to strašně důležité v boji o předkolo play-off.. První set se nám dařilo tlačit soupeře hlavně servisem. Potom se soupeř trochu rozehrál a my jsme neproměňovali moc bodových míčů, ale nakonec jsme bojovností dokázali zápas zvrátit a dva body jsou doma.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Krásný pocit vítězství. Moc si to užívám a jsem rád za kluky, že si ten pocit vítězství můžou užít se mnou. Dneska zase hodně pomohli týmu střídající hráči Jirka Benda s Tomem Miškem, kteří do hry vnesli velkou energii a povedlo se nám zápas otočit a vyhrát.“

Jiří Kraffer (kapitán Kladno Volejbal cz): „Pro nás určitě zklamání, jeli jsme si pro víc bodů než pro jeden, ale domácí se rozjeli, hráli odvážně, takže nezbývá než pogratulovat, zasloužili si to.“

Tomáš Samsely (trenér Kladno Volejbal cz):  „Beskydy hrály odvážně na servise i v útoku. My jsme v setech, které jsme prohráli, udělali pár chyb, které nás stály tři body. Můžu Beskydům jen pogratulovat.“