19. kolo, so 12. 2. 2022, 17:00

Karlovarsko jsme potrápili

Domácí Beskydy přivítaly na své palubovce průběžně druhé Karlovarsko. Bylo by velkým překvapením, kdyby Black Volley získal v tomto zápase jakýkoliv počet bodů. Jednak proti sobě nastoupily týmy z opačných konců tabulky a jednak domácí stále z důvodu zranění bojují s nekompletním kádrem, který tak doplňují svými mladými odchovanci. Ti tak sbírají cenné zkušenosti, jež se budou Beskydům jistě hodit v dalších sezónách. Výsledek dal nakonec za pravdu papírovým předpokladům, i když to Karlovy Vary rozhodně neměly jednoduché.

Black Volley Beskydy

1:3

ČEZ Karlovarsko

(13:25, 38:40, 25:22, 25:13)

Počet diváků: 135

Sestava

Domácí: Benda, McLain, Prokůpek, Motyčka, Kristian, Provazník, libero Jelen Střídali: Koloušek, Mišek

Hosté: Ihnát, Patočka, Římal, Wiese, Zajíček, Keemink, libero Pfeffer Střídali: Fišer, Vašina, Kočka, Indra, Wilson

Popis utkání

Od začátku se ujali hosté mírného vedení, ale domácí úvodní nápor hostí zvládli a snažili se držet krok. V prvním setu se mohli domácí spolehnout zejména na útok středem, kde byl Kristián velmi úspěšný. Při Provazníkově podání domácí skóre srovnali na 8:8. Tuto jejich šňůru zastavil Prokůpkův dotek sítě při obraně. Hosté se však opět vrátili do hry a otočili vedení na svou stranu, na což zareagoval trenér Salon dvěma oddechovými časy brzy po sobě. Skvěle se rozjíždějící Karlovarsko se mu však již nepodařilo zastavit. Hosté pestrou hrou snadno překonávali nekompaktní domácí obranu. Hodně pomohl skvěle podávající Zajíček svou výbornou sérií na podání. Domácí ještě vystřídali na postu smečaře Kolouška za Motyčku, ale již se jim nepodařilo zvrátit nepříznivý vývoj setu.

Druhý set začali domácí na nahrávce s Miškem a jeho začátek nenapovídal tomu, že z něj bude drama téměř antické. Hosté vítěznou sestavu z prvního setu ponechali a z počátku to vypadalo, že se jim tato taktika vyplatí. Za stavu 3:7 bere domácí trenér oddechový čas. Hosté pokračují ve své pestré hře s minimem nevynucených chyb. Při Bendově podání se jim domácí přiblížili na dva body 9:11. Ve druhé půlce setu se však začala karta obracet a Beskydy se rozehrály ke skvělému výkonu. K oddechovému času byl nucen sáhnout i trenér hostí a to hned dvakrát. V nervy drásající koncovce nebyla nouze o vypjaté okamžiky.Keemink při jednom z nich dostává žlutou kartu. Hosté střídají hned několik hráčů včetně nahrávače. Beskydy mají postupně deset setbolů, avšak žádný neproměňují. Hosté byli v závěru šťastnější a ve vítězství proměňují svůj šestý setbol. Set končí 40:38.

Promarněná koncovka druhého setu však tým Black Volley nezlomila, ba naopak. Do třetího setu vlétli jako kometa, dařilo se jim, na co sáhli a vzápětí vedli 5:1. Tento náskok, který si vypracovali odvážnou hrou, průběžně udržovali. Útočně domácí drželi zejména smečaři, kterým se dařilo ve všech herních činnostech. Hosté se naopak na rozdíl od předchozích setů nemohli opřít o výborný servis. V koncovce se při podání Římala hosté přibližují ve skóre a po útoku Wieseho a vzápětí úspěšného bloku, kterým zastavil Prokůpka je to 19:21 a domácí trenér přerušuje hru. Hosté poté opět kazí servis a domácí tak tentokrát proměňují hned svůj druhý mečbol.

Ve čtvrtém setu se hosté hned v úvodu vrátili ke své hře z počátku zápasu. Opět se mohli opřít o kvalitní servis a pestrou hru bez nevynucených chyb. Domácí bojovali, ale již nedokázali udržet koncentraci a navázat na výkony z druhého a třetího setu.Poslední set tak stejně jako první vyhrávají favorité z Karlových Varů.

Autor: Alice Zemanová, foto: Jan Smekal

Vyjádření k utkání

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „První set byl hodně rozkoukávací a je nám strašně líto koncovky druhého setu, kdy jsme stále měli setboly a bohužel jsme je nedokázali proměnit. Pak ve třetím setu jsme podali skvělý výkon, ale tiebreak se nepovedl urvat. Spíš si myslím, že jsme to neudrželi v hlavách nějakou tu koncentraci a kvalitu a soupeř si bohužel odváží tři body.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Pomalý rozjezd, kdy nás Vary tlačily servisem a my jsme byli víceméně bezradní a nedokázali jsme si ničím pomoct, ale od druhého setu jsme se zlepšili a vyrovnali jsme se jim jak na servisu, kde zejména Jirka Benda, Tomek Kristian a Kuba Motyčka tlačili na pilu. Škoda pár nevyužitých míčů, kdy jsme měli šanci získat druhý set. Nakonec Karlovarsko svou kvalitou ten set získalo. Nicméně jsem rád, že nás to nesložilo a že jsme další set vyhráli my. Bohužel pro nás se ten další set kvalita soupeře projevila, ale za mě to nebyl špatný zápas a jsem rád, že jsme byli pro Karlovarsko důstojným soupeřem, které teda musím říct, že toho má asi plné kecky po zápasech v Evropském poháru a cestování, takže jim přeju hodně štěstí do dalších bojů.“

Daniel Pfeffer (kapitán ČEZ Karlovarsko): „Dostali jsme si beskydský mančaft do hry druhým setem, ve kterém se rozehráli k super výkonu a měli jsme co dělat, abychom to otočili a dovedli zápas k tříbodové výhře. Takže musím pogratulovat domácím, hráli super sport a my jsme rádi za tři body.“

Jiří Novák (trenér ČEZ Karlovarsko): „V první řadě chci poděkovat klukům, že ten náročný program završili takovýmhle výsledkem. Výkon asi nemá moc cenu hodnotit, prostě bylo to nahoru dolů. Když jsme tlačili, byli jsme jasně lepší, když jsme nechali domácí hrát, tak prostě hráli. Teď máme trochu volna přiúpravit se na Český pohár a jedeme dál.“