3:2

SG Ludvíka Daňka Brno

(21:25, 25:20, 17:25, 25:21, 18)

Sestava

Domácí: Benda, Přibyl, Roman, Fabikovič, Častečka, Struška, Míček Střídali: Sztolarik, Krejčíček, Plewa

Hosté: Jehlička, Benko, Smolák, Kočvara, Lamač, Bukáček, Roubal

Popis utkání

Zápas byl opravdovým vyvrcholením turnaje, emoce na hřišti, na lavičce i u střídajících hráčů byly obrovské, ale korektní, a na hřišti se odehrál opravdový boj. Začali jsme výborně a do stavu 9:4 to vypadalo, že zopakujeme koncentrovaný výkon z rozstřelu. Brno opět hrálo na hraně rizika, ale tentokrát s menším počtem chyb a my jsme po několika zkažených příjmech začali být netrpěliví. Poměr sil se velice rychle změnil a navrch získávalo Brno. Velké množství chyb z naší strany, samozřejmě částečně vynucených tlakem soupeře, rozhodlo první set ve prospěch brněnského týmu. V druhém setu se naše hra zklidnila, konečně jsme správně vyřešili bodové míče a po zlepšení na servise jsme tento set ovládli zase my. Brno se ale nevzdalo a ve třetím setu nás doslova rozstřílelo servisem. Byl jsem zvědavý zda to vydrží až do konce zápasu, protože pak bychom to měli opravdu těžké. Nehráli jsme špatně, byť umíme zahrát i lépe, ale často jde o to, co nám soupeř dovolí. Neustále jsme bojovali, nesložili hlavu a za neskutečné podpory hráčů z lavičky pořád dřeli o každý míč a za stavu 7:13 ve čtvrtém setu to přišlo. První eso, podruhé blok, následná chyba na útoku Brňáků a vývoj zápasu se začal opět otáčet. Na stranu Brna se vkradla nervozita a nám narůstala orlí křídla. Fantastické zákroky v poli, tvrdý servis a dobrá obrana na síti nás nejenom dotáhli ve skóre na soupeře, ale poslali i před něj. Skvělým týmovým výkonem jsme tak získali čtvrtý set pro sebe a tím pádem i druhé místo. V tiebreaku se projevilo to, že Brno muselo a my už ne. Přesto, že jsme od začátku prohrávali (3:0), střídání stran proběhlo za stavu 8:5 pro Brno, stále jsme hráli uvolněně. Bod po bodu jsme stahovali a ve vyrovnané koncovce jsme nakonec slavili úspěch. 3:2 z horké brněnské půdy se počítá, a my si tak příště opět zahrajeme s těmi nejlepšími v první skupině.